آنتی اسکالانت

مطلوبیت آنتی اسکالانت برای صنایع

تقاضای روز افزون آب با کیفیت از سوی صنایع مصرف کننده بدلیل خصوصیات فوق العاده این ماده و صرفه جویی در هزینه ها، از بزرگترین فاکتورهای تعیین کننده خرید و مصرف در صنعت تصفیه آب هستند.

حجم معاملات بازار جهانی آنتی اسکالانت تا سال ۲۰۲۰ میلادی به رقمی در حدود ۲٫۹ میلیارد دلار خواهد رسید. ایالات متحده، روسیه، امریکای لاتین و … از بازارهای پرمصرف آنتی اسکالانت در دنیا هستند. تقاضای رو به رشد از سوی صنایع مصرف کننده به تصفیه و تولید آب های با کیفیت، به جهت کاهش میزان وقت و هزینه صرف شده برای تعمیر و نگهداری و توقف های نامطلوب در سیستم های آبی، مهمترین موارد برای هدایت و شکل دهی بازار جهانی آنتی اسکالانت ها می باشد.

آنتی اسکالانت ها چگونه کار می کنند؟

آنتی اسکالانت ، افزودنی خاصی برای مرحله پیش تصفیه سیستم اسمز معکوس می باشد که در جلوگیری از گرفتگی ممبران ها بسیار موثر واقع می شود. پیش از اینکه آب ورودی به ممبران سیستم RO وارد شود، آنتی اسکالانت به آب مورد نظر تزریق می گردد. این مواد شیمیایی فرصت ته نشینی به رسوبات مختلف از جمله رسوبات بی کربنات کلسیم و منیزیم را نمی دهد. این تاخیر، امکان عبور آب را در فقدان تشکیل هر واکنش شیمیایی فراهم می سازد.

آنتی اسکالانت ها خانواده ای از مواد شیمیایی است که برای جلوگیری از ترسیب نمک های معدنی کریستالی تشکیل دهنده رسوبات مختلف فرموله شده است. بسیاری از آنتی اسکالانت ها پلیمرهای آلی ساخته دست بشر هستند (اسیدهای پلی اکریلیک، اسیدهای کربوکسیلیک و …). فناوری آنتی اسکالانت برای سیستم های  RO، در اصل از دانش شیمیایی مورد استفاده برای برج های خنک کننده و بویلرها استخراج شده است. باید این مطلب مورد توجه قرار گیرد که بر اساس پلیمرهای آلی مورد مصرف و کاربرد مورد انتظار، آنتی اسکالانت های تولید شده در طی گذشت زمان، انواع نتایج و میزان اثرگذاری را فراهم ساخته است. ولی حتما در زمان استفاده از آنتی اسکالانت های فرموله شده از پلی اکریلیک اسید باید دقت شود چرا که آنها به شرط حضور مقادیر بالای آهن مستعد به تشکیل رسوباتی روی سطح غشاها هستند. این عوامل گرفتگی معمولا باعث افزایش الزامات مرتبط با فشار شده اما عموماً توسط پاک کننده های pH پایین زدوده می شوند. همچنین در استفاده از آنتی اسکالانت های ذاتاً آنیونی (مانند پلی اکریلیک اسید) زمانیکه کواگولانت های پایه کاتیونی در فرایند تصفیه حضور دارد، باید دقت کافی مبذول نمایید.

چه زمانی آنتی اسکالانت مفیدتر واقع می شود؟

  • سازگازی بالایی با محیط زیست و سهولت مصرف (محلول پذیری بالا)
  • به حداقل رساندن میزان رسوب گذاری
  • استفاده از میزان بسیار کم ماده و نیاز به دوز پایین مصرف
  • صرفه جویی بسیار بالا در منابع
  • اثر گذاری بسیار بالا و پشتیبانی فنی منظم توسط ارائه دهنده محصول
  • محاسبه دقیق میزان ماده مورد نیاز توسط تولیدکننده معتبر

تولیدکننده های بسیاری در دنیا و در منطقه خاور میانه حضور دارند که می توان این محصول را از طریق این توزیع یا تولید کننده ها دریافت نمود ولی شرکت مهرتاش سپاهان یکی از معدود تولید و عرضه کنندگان این محصولات است که با کیفیت بسیار بالا این محصول و دیگر محصولات مورد مصرف در صنعت تصفیه آب را به بازار عرضه می نماید. بسته بندی مواد ارائه شده توسط این شرکت در قالب بشکه های ۲۰۰ لیتری و ۲۰ لیتری به بازار قابل عرضه می باشد.

روش های ارتباط با شرکت مهرتاش سپاهان:

Mehrtashco.com

تلفن دفتر مرکزی ۰۳۱۳۳۰۳۵

فاکس دفتر مرکزی ۰۳۱۳۱۳۱۴۱۵۰

تلفن همراه برای پیام واتساپ یا تلگرام ۰۹۱۲۸۹۵۳۰۲۲

ایمیل  سازمانی [email protected]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *