جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی : در تمامی صنایع موجود یک سری آلودگی هایی وجود دارد که برای نیروی انسانی بسیار خطرناک است. به همین علت باید محیط کار را از این آلودگی ها پاک کرد و نظافت دقیقی انجام داد. در همین راستا مسئولان و طراحان دستگاه های صنعتی به این فکر افتادند که دستگاهی طراحی کنند تا مکش بالایی داشته باشد و به راحتی تمام این گرد و غبار تولید شده در حین کار را ازبین ببرد و کیفیت کار بالا برود. در واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی بنا بر نوع کاربری آن مرکز آلودگی های خاصی ایجاد می شود که برای جمع آوری آن ها جاروبرقی صنعتی مناسب مورد استفاده قرار می گیرد.

در بسیاری از صنایع آلودگی های خطرناکی وجود دارد که ممکن است اشتعال زا باشد و یا در بعضی موارد برای تنفس نیروی انسانی مناسب نباشد و باعث ایجاد بیماری تنفسی در کارکنان آن محیط ایجاد کند. زمانیکه که کارکنان با این بیماری درگیر شوند کیفیت کار بسیار پایین می آید و همچنین هزینه های جانبی بسیار زیادی را به جا می گذارد. برای جلوگیری از این حوادث احتمالی از جاروبرقی های صنعتی دارای فیلتر استفاده کنیم که قابلیت نظافت و غباررویی بسیار بالایی دارند و همچنین باعث افزایش سرعت در نظافت می شوند که همین امر کاهش هزینه ها را به دنبال دارد.

پارامترهای مهم در قدرت تمیزکنندگی جاروبرقی

برای اینکه بدانیم قدرت یک جاروبرقی برای نظافت چقدر است دو پارمتر را باید در نظر بگیریم یکی میزان قدرت مکش و سرعت مکش دستگاه چقدر است.

قدرت مکش جاروبرقی: در جاروبرقی های صنعتی میزان قدرت مکش بسیار حائز اهمیت است . زیرا دستگاه های جاروبرقی صنعتی غالبا برای مکش نوع خاصی از آلودگی یا مواد ویژه به کار می روند. از یک جاروبرقی صنعتی دارای قدرت مکش کافی حتی در کاربردهایی نظیر جمع آوری سنگ ریزه می توان استفاده نمود.

سرعت مکش: سرعت مکش در جاروبرقی صنعتی براساس متر مکعب است .سرعت مکش در جاروبرقی بسیار مهم است به ویژه در مکان هایی که احتیاج داریم حجم بالایی از مواد سبک و در ابعاد مختلف را توسط جاروبرقی انجام دهیم که اگر سرعت مکش بسیار بالا باشد سرعت نظافت بالا می رود.

عوامل موثر بر سرعت و قدرت مکش

 برای اینکه جاروبرقی صنعتی قدرت مکش بالایی داشته باشد باید دقت لازم را در ساخت پمپ رعایت کرد.سرعت مکش جاروبرقی صنعتی بسته به ظرفیت پمپ می باشد برای اینکه سرعت مکش را بالا ببریم باید تعداد پمپ را افزایش داد یا از پمپ های بزرگتر استفاده کرد.

عملکرد جاروبرقی صنعتی

یکی از مهم ترین لوازمی که برای نظافت صنایع استفاده می شود جاروبرقی صنعتی می باشد. عملکرد بدین صورت است که درون دستگاه یک پمپ قرار می دهند که این پمپ باعث ایجاد یک اختلاف فشار میان هوای درون دستگاه و هوای خارج دستگاه می شود که این اختلاف باعث ایجاد یک مکش هوا به درون دستگاه می شود که با این مکش تمام زباله ها و گرد و غبار محیط به درون مخزن تعبیه شده در دستگاه هدایت می شود.که میزان مکش و قدرت آن نسبت به جاروبرقی های خانگی بسیار بالاتر می باشد.

اهمیت لوله های خرطومی در دستگاه جاروبرقی صنعتی

یکی از مهم ترین قسمت های یک دستگاه جاروبرقی صنعتی لوله های خرطومی آن می باشد. از مزیت های این خرطومی قابلیت ایجاد دسترسی به مکان هایی که جاروبرقی کردن آن سخت است را آسان می کند. اما باید جنس این لوله های خرطومی بسیار محکم و خوب باشد که زباله ها با شتابی که از میان آن عبور می کنند آسیبی به آن نرسد و دستگاه دچار مشکل نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *